0%

شرایط ارسال رایگان، مرجوعی، گارانتی و تعویض فرش مدما

ما در مدما به دنبال این هستیم که مشتریان با رضایت خاطر فرش خود را انتخاب و خریداری کنند و بر اساس این شرایطی را فراهم کرده ایم که مشتریان مدما این فرصت را داشته باشند که پس از خرید به مدت یک هفته فرش را تست کنند و در صورت عدم رضایت فرش را مرجوع کنند. در ادامه شرایط ارسال رایگان فرش، مرجوعی، گارانتی و تعویض فرش آورده شده است و خواهشمندیم به دقت مطالعه شود.

شرایط ارسال رایگان فرش

ارسال رایگان برای سفارش های بیشتر از 400 هزار تومان که به صورت آنلاین و یا کارت به کارت پرداخت شده اند، امکان پذیر می باشد و برای پرداخت در محل هزینه ارسال فرش به عهده مشتری می باشد.

شرایط مرجوعی

1- خریداران محترم میتواند تنها در صورت عدم استفاده از کالا و در شرایط بسته بندی اولیه کالا** ، تا مدت 7 روز آن را مرجوع نموده و عین وجه پرداختی خود را دریافت نمایند.

** شما در مدت یک هفته تست میتوانید حتی تست شستشو هم انجام دهید اما در این مدت نبایستی از فرش استفاده شود و یا آسیبی به فرش برسد.

2- جهت مرجوع کردن کالا ،در سایت مُدما از بخش حساب کاربری فرم مرتبط با درخواست ارجاع کالا را تکمیل و پس از تماس با واحد پشتیبانی هماهنگی های لازم جهت بازگردادندن کالا صورت خواهد گرفت. 3- لطفا کالای مرجوعی را جهت ارجاع به صورت همان شرایط زمان تحویل به همراه فاکتور خرید در بسته بندی قرار دهید . در غیر اینصورت کالای خریداری شده مرجوع نمی گردد. 4- وجه پرداختی، در صورت پرداخت آنلاین و رسیدن کالای مرجوعی به مرکز مُدما، ظرف مدت 7 روز و در صورت پرداخت در محل 14 روزه مسترد می گردد.

3- اگر در مدت زمان تست فرش مدما (یک هفته مهلت تست)، فرش مرجوع و یا تعویض گردد هزینه بازگشت فرش برای سفارشات بیش از 400 هزار تومان به عهده شرکت مدماست و برای سفارشات کمتر از 400 هزار تومان به عهده خریدار است. در صورتی که پس از گذشت یک هفته و سپری شدن مهلت تست، مشتری بخواهد از گارانتی یکساله استفاده نموده و احتیاج به تعویض فرش داشته باشد، هزینه ارسال و بازگشت فرش (جدا از قیمت سفارش) بر عهده مشتری می باشد.

شرایط گارانتی

1- کلیه موارد نقص و خرابی کالا ، بجز مورد شماره 5 تا یک سال و برای هر دو لایه ، شامل گارانتی میشود .

2- در صورت نقص و ایراد یکی از دولایه تنها همان لایه را مرجوع نمایید و نیازی به ارسال هر دو لایه نمی باشد .

3- کالای مرجوعی را لطفا جهت ارجاع به صورت همان شرایط زمان تحویل به همراه فاکتور خرید در بسته بندی قرار دهید . در غیر اینصورت کالای خریداری شده شامل گارانتی نخواهد شد .

4- جهت استفاده از گارانتی به سایت مُدما بخش حساب کاربری رفته و فرم مرتبط با درخواست ارجاع کالا را تکمیل و پس از تماس با واحد پشتیبانی هماهنگی های لازم جهت بازگردادندن کالا صورت خواهد گرفت .

5- پاره گی ، سوختگی و رنگ پریدگی ( بدلیل استفاده از شوینده های غیر مجاز ) شامل گارانتی محصول نمی شود.

6- گارانتی تا یک سال اعتبار دارد و هر دو لایه را شامل می شود.

شرایط تعویض

1- در صورت مغایرت کالای تحویل گرفته شده با سفارش ، تا 7 روز از تاریخ دریافت کالا.

2- در صورت مغایرت در سایز ، میبایست هر دو لایه را مرجوع نمایید و در صورت مغایرت در طرح ، تنها لایه رویی نیاز به بازگرداندن دارد.

3- جهت تعویض میبایست، به سایت مُدما بخش حساب کاربری رفته و فرم مرتبط با درخواست ارجاع تعویض کالا را تکمیل نمایید و پس از تماس با واحد پشتیبانی و فروش، هماهنگی های لازم جهت بازگرداندن کالا صورت خواهد گرفت.

4- لطفا جهت تعویض، کالای تعویضی را به صورت همان شرایط زمان تحویل به همراه فاکتور خرید در بسته بندی قرار دهید .

ارتباط زنده با کارشناسان فروش